PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36366}

Tajemnice Sahary

Il segreto del Sahara
7,6 1 159
ocen
7,6 10 1 1159
Tajemnice Sahary
powrót do forum serialu Tajemnice Sahary

Miałem chyba 11 albo 12 lat jak widziałem go po raz pierwszy i pamiętam, że byłem gotowy użyć siły fizycznej (najczęściej gryzienie w rękę) gdyby ktoś nie chciał mnie dopóścić do telewizora. Jak ja chciałem być "Czerwonym Jeźdźcem" :) i bronić tajemnicy Świętej Góry. Jeden z niewielu seriali, które tworzą prawdziwą magię kina.

Bruno

Miałem jakieś 8, może 9 lat jak oglądałem ten serial. Teraz mam 19 i do tej pory nie mogę zapomnieć magii tego filmu. Bardzo chętnie obejrzałbym go jeszcze raz, ale jakoś nie mogę się go w telewizji doczekać

PS. Ja też chciałem być "Czerwonym Jeźdźcem" :) i zawsze nienawidziłem Rykera, ale to tak na marginesie

Bruno

Pytanie ode mnie i Cześka - czy ktoś wie, gdzie można zdobyć ten film? Muzykę łatwo ściągnąć, ale jak cały serial?

ocenił(a) serial na 10
Bruno

W tamtym czasie nagrałem wszystkie odcinki Tajemnice Sahary na VHS.
W 2008 roku przegrałem je na płyty DVD.
Mam je oryginalne z tamtego okresu z ówczesnym lektorem i tamtejszym klimatem..
Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
maharaja_filmweb

Ja tez mam ale w jakości super i z dzwiekiem dolby z lektorem,na vhs z grywane na plyty bedzie syf jakość,co bedzie widac na dobrym telewizorze,wolalbym wcale nie miec tego,niz w takiej jakosci,no ale nie każdy jest fanem najwyższych jakosci

ocenił(a) serial na 8
maciek27

Myślę, że się mylisz, albo przemawia przez Ciebie zarozumialstwo młodego człowieka. Mam sporo filmów przegranych z kaset wideo i stan tych filmów jest zupełnie dobry. Poza tym chyba nie zauważasz, że nie każdego stać finansowo na bycie "fanem najwyższych jakości". Wiele osób biedniejszych też chce obejrzeć coś ciekawego.

ocenił(a) serial na 10
IrenaSz

Nie nie myle sie,ani nie jestem zarozumiały,po prostu na dobrych telewizorach widać różnice bardzo,mam tez filmy z vhs i jak nie znasz mnie to nie oceniaj,to,że ty lubisz filmy w niskiej jakości zgrywane z kaset nie znaczy,że kto musi,każdy ma swoje zasady i upodobania,tak ja np stawiam na najwyższą jakosć obrazu ,nikt mi nie powie,ze jakośc zgrywki vhs jest podobna do dvd-r lub blu ray(wiem,bo sprawdzalem,różnica jest OGROMNA),jak komuś zależy to będzie walczyl os woje,mi zależalo na najwyższych jakościach,to poszedłem do rpacy zarobiłem pieniądze i mam,nie jestem z typu ludzi,którzy będą czekać na gotowe aż ktoś wrzuci w jałmużnie na internet lub oglądać dostosowując sie do tego, co jest,ja mam co chce i w wersjach,ktore ja chce,do pracy sie idzie jak kogoś nie stać,a mu zależy,a nie czekać na manne z nieba,tak jak ja,ja nie chce nic za darmo,mam ręce,zeby sobie zapracować,nikt mi nigdy nic nie dał,sam wszystko wywalczyłem w życiu,tylko teraz ludzie wolą czekać na gotowe i chcą wszystko za darmo,np Masade - serial z lektorem mialem od 1997 roku na vhs,a od 2002 na plycie,sie liczyło wtedy mieć jak nikt nie miał dostępu,,a nie czekać wiele lat aż ktoś od kogoś kupi i łaskawie w jałmużnie wrzuci

ocenił(a) serial na 8
maciek27

Wybacz, nie chciałam Cie urazić. Oczywiście masz prawo być fanem jak najlepszej jakości. Ale ja też mam prawo do swojego gustu. Nadto jestem już w starszym wieku i nie mam możliwości zarobić sobie na własne przyjemności. Z emerytury ledwie starcza na konieczne opłaty, najważniejsze leki i skromne jedzenie. W takiej sytuacji muszę godzić się na to, że nie kupię sobie blu-ray. Dlatego film przegrany z kasety wideo na płytę dvd mi wystarcza, zwłaszcza gdy jakość tego wideo była niezła.

ocenił(a) serial na 10
IrenaSz

Jak ktoś nie ma pieniędzy to powinien kombinować,nie masz na nowe ze sklepu to mozna iśc na giełdy lub z allegro używane kupić,a tak przy okazji obserwować promocje,w sierpniu odtwarzacz blu ray sony wycenili na 199zl w saturnie lub media markt,jak masz niskie fundusze to polecam zakupy w biedronce - można tanio sie wyżywić

ocenił(a) serial na 10
IrenaSz

Wymienie się swoją wersją za coś co mnie interesuje

ocenił(a) serial na 8
maciek27

Dziękuje, ale mnie moja wersja całkowicie wystarcza.

ocenił(a) serial na 10
IrenaSz

Wedle woli,mi tam wszystko jedno,z nudów odpisałem

maciek27

Tak czytam te twoje komentarze, i tak sobie myślę jak ci się teraz powodzi po tylu latach, bo mnóstwo ludzi, musiało cię znienawidzieć po drodze. Twoje zarozumialstwo sięga zenitu, ale pewnie dlatego, że jesteś bardzo nieszczęśliwym człowiekiem, chamem też :). Nie ma za co.

ocenił(a) serial na 8
maharaja_filmweb

Witam! Jestem bardzo zainteresowana Twoją wersją serialu. Czy może mógłbyś udostępnić mi ten serial? Może się zamienimy na coś - mam spory zbiór filmów i kilka seriali historycznych, m.in. "Ja, Klaudiusz" z polskim dubbingiem, "Karol Wielki" i in. Jeśli możesz, napisz do mnie - irenaszczepaniak@op.pl - porozmawiamy, dobrze? Pozdrawiam serdecznie.

użytkownik usunięty
Bruno

kiedy byłem mały i to oglądałem zawsze bardzo mi sie podobał :)
eh mam jakiś sentyment do tego filmu :) - moge go oglądać pare razy i dalej mi sie podoba

Bruno

ja też uważam że to świetny film. widziałam go tylko raz w życiu jak miałam jakieś 9 lat, teraz mam 23 i wciąż pamiętam go tak jakbym oglądała zaledwie wczoraj... Kto ma ten film? kto może przesłać? albo chociaż naprowadzić na top... bym mogła sobie go ściągnąć... niedawno znalazłam tę stronkę,szukając właśnie "Tajemnic"... proszę o pomoc...
chciałabym jeszcze raz zobaczyć "tajemnice..." a TV wbrew wszystkiemu nie emituje go... Dlaczego ;(

ocenił(a) serial na 10
Hedwisia

Ja tez uważam, że to jest świetny serial - jeden z moich ulubionych. Muzyka wspaniała - szczególnie utwór Red Ghosts. Genialny El Halem :) - najlepsza postać filmu jak dla mnie - no i "magiczni czerwoni" dają dużo klimatu.
Film leciał w lipcu na początku jakoś w TV na Polonii 1. Polonia 1 często emituje ten serial - na tym programie widziałem go już ze 3 razy ale nigdy nie mogę obejrzeć wszystkich odcinków "na raz" :). Przypuszczam, że Polonia 1 niedługo znów będzie emitować serial. Trzeba śledzić program :)

j0hnny_ring0

Tez to ogladałem ale za nic nie moge sobie przypomniec o co tam chodziło. Pamietam tylko jakies urywki, pojedyncze sceny ale nic poza tym.

Motorcycle_Boy

Tez ogladalam "Tajemnice..."i byl to moj ukochany serial!!Mialam wtedy 6 lat i niewiele pamietam i chetnie bym sobie przypomniala.Ale w TV byly juz powtorki wszystkiego tylko nie tego co trzeba;)Pamietam, ze bawilam sie z siostra gumiaczkami Haribo w "Tajemnice Sahary"(czerwone miski rzadzily;)) he he:D.To byly czasy, az sie lza w oku kreci!

j0hnny_ring0

szkoda tylko że ja nie mam poloni1 i nie moge złapać na żadnym kanale ;(

ocenił(a) serial na 10
Bruno

obecnie ma 25 lat i ciagle jestem fanem tego serialu, i muzyka... zwłaszca red ghost, pamiętma że kiedy zaczzlem oglądacten serial w młodosci zakochałem się a anthei (granej przez mcdowel)

ocenił(a) serial na 10
892118

jak bedzie kilku zainteresowanych wrzuce ten film na ftp-a mam go w całości niepodzielony na odcinki :]

albiwawa

ja jestem bardzo bardzo zainteresowana ;) i będę jeszcze bardziej wdzęczna za udostępnienie...

ocenił(a) serial na 10
Hedwisia

spróbuj ściągnąć pod tym linkiem.

ed2k://|file|Tajemnice%20Sahary_PL.avi|882110244|8C5A0329E8FBE5013C2F07B43A2A03E B|h=VAPEMEHFDKDWUYKM7BLWYHDCXQNKDLTU|/

Potrzebny program emule na kompie.

ocenił(a) serial na 10
albiwawa

tylko ze link jest błędny. :(
zle utworzony hash

ocenił(a) serial na 10
Olo_25

Hmm spróbuj znaleść w globalnej sieci plik
Tajemnice Sahary

Ostrzegam że film nie jest super jakości nagrany kiedyś z Polonji 1
z powycinanymi reklamami.
Z tego co widze 15 osób chce ściągnąć ten film a mam neo z wolnym uploadem i troche mozolnie to idzie :(

albiwawa

mi się udało znaleźć tylko, że nie w sieci globalnej ale w Kad Network.
Dzięki za udostęnienie, nieważne jaka jakość ;) ważne że go znów obejże :D
pozdrawiam

Hedwisia

Albiwawa jesteś wielki. Ściąganie zapewne potrwa baardzo długo, ale mimo wszystko spełniłeś marzenie wielu osób! Wreszcie będę mógł obejrzeć ten serial ponownie. Nawet nie wiesz jak jestem ci wdzięczny

ocenił(a) serial na 10
ct23

Próźba do ludzi co już pobrali ten film lub pobierają go nadal o udostepnienie tego filmu innym pobierającym.
Nie podejrzewałem że tyle ludzi bedzie chiało go pobrać :)

albiwawa

Albiwawa mam pytanie czy w tym pliku są zawarte wszystkie odcinki serialu??

ocenił(a) serial na 10
ct23

Hmm z tego co mi sie przypomina ten film jak dawno temu oglądałem w odcinkach to jest chyba w calości nie ma nic wyciętego ale moge sie mylić.

albiwawa

A jaki jest jego czas trwania?? I czy gdy nagrałeś go to leciał w całości, czy nagrywałeś każdy odcinek po kolei?? Pytam bo wydaje mi się niemożliwe, żeby wszystko zmieściło się w tak małym pliku, nawet jeśli jest w słabej jakości:)

ocenił(a) serial na 10
ct23

Heh nagrałem jak leciał w całości trwa on dwie godziny chcesz to próbuj se go ściągnąć ale nie wiem czy ci sie uda (90% ludzi co go pobiera ma wyłaczone udostepnianie go innym)

albiwawa

powiedzcie jak można udostępnić ten film to to zrobie, bo niestety nie mam zielonego pojecia o udostępnianiu...
a przy okazji już sporo mi się ściągło tylko jak odtwarzam go to zawiesza mi się na czasie 2 min 44 sek a po chwili przeskakuje na czas 123 min 19 sek i już do końca idzie normalnie... czy wiecie w czym jest problem??? Czy może to być spowodowane tym że plik nie został w całości jeszcze ściągnięty??? Pomocy...

albiwawa

[...] całości trwa on dwie godziny [...]

Oj, to absolutnie nie jest prawda. Serial ma siedem odcinków, każdy po 5x minut, to daje prawie sześć godzin (około 350 minut dokładnie rzecz biorąc). Jeżeli nie zastosowano rażącego obniżenia rozdzielczości i jakości - to wpakowanie tych 6 godzin w 840 MB wydaje mi się mało prawdopodobne...

Bruno

ocenił(a) serial na 9
Bruno

tez oglądałem ten serial, a miałem wtedy jakieś 5-6 lat :)

a czy ktoś z Was oglądał może taki cykl seriali, nie pamiętam dokładnie, ale wiem ze leciały na TVP 2 zdaje się że po Autostradzie Do Nieba w soboty.Były to jakieś takie troche straszne historie, nie pamiętam dokładnie o czym, ale na końcu zawsze okazywało się że całą opowieść czyta nam jakiś stary gość, siedzący w fotelu przed kominkiem w takim mrocznym zamczysku.Było tam trochę magii i trochę straszno...Pamięta ktoś ten serial??

ocenił(a) serial na 10
b3b4

Nie chodzi ci przypadkiem o serial "Opowieści z Krypty"? http://www.filmweb.pl/Opowie%c5%9bci+z+krypty+1989+opisy,FilmDescriptions,id=943 92 Tam właśnie historie opowiadał gospodarz krypty (który nie był jednak "starym gościem") mieszkający w starym, ponurym zamczysku. Po filmie akcja przenosiła się ponownie do zamku, gdzie gospodarz zazwyczaj robił różne "psikusy" swoim gościom-słuchaczom (np. ucięcie głowy, albo zabawa nożem czy siekierą, hehe)

Co do Tajemnic Sahary - to był piękny serial, zawsze go oglądałem (mając wtedy 10-13 lat), gdy leciał na Polonii 1 - wtedy jeszcze ogólnodostępnej. Czekałem przeszło 10 lat, żeby zdobyć muzykę z serialu, może uda się jeszcze kiedyś zdobyć sam serial. Sądzę, że warto byłoby wydać na niego kasę, niestety w żadnym z netowych sklepów go nie znalazłem. Może po którejś emisji ktoś zrobi tvripa i wrzuci na torrenta... Pozdrawiam

Szagrat_81

Ściągnąłem kilka miesięcy temu i zawiodłem się, bo była to wersja skrócona do 2 godzin. Wycięto więc mnóstwo materiału, co sprawiło, że film stracił klimat. W każdym razie i tak dziękuję ci albiwawa, bo trochę przypomniał mi ten film czasy dzieciństwa:) Gdyby jesdnak miał ktoś serial to byłbym niezwykle wdzięczny

ct23

film jest do kupienia na francuskim ebayu. Ja kupilam go na dvd,nowy, jeszcze w celofanie, skladajacy sie z 2 plyt(version integrale) za okolo 25? od Holendra, radze poszukac pod tytulem oryginalnym "the secret of sahara". powodzenia

el_haled

Dziękuję za info. Szukałam tego filmu od lat, miałam nagranie VHS czterech odcinków w okropnej jakości. Za
płyty zapłaciłam 20 funtów, ale było warto. Ten film pozwala uciec od rzeczywistości w dziecięcą wiarę w
miłość i przeznaczenie...
Pozdrawiam również wszystkich wielbicieli talentu i profesjonalizmu mojego ulubionego aktora, Michela York.

el_haled

Chcialabym go miec, za ile mozna od Ciebie kupic???

ocenił(a) serial na 8
awqa_2

Jeśli ktoś jest zainteresowany oglądaniem lub nagrywaniem serialowej wersji "Tajemnic Sahary" to będzie ona emitowana od 3 sierpnia 2009 w każdy poniedziałek, środę i piątek o 21:30 na antenie stacji Polonia 1.
Serial liczy w sumie 7 odcinków.
Poza tym na Polonii1 jest emitowana właśnie ta pełnometrażowa wersja co trwa 2 godziny, ale już jest zgrana i krąży po emule.
Polecam więc nagrać serial jak komuś zależy...

b3b4

Nie wiem, czy to aktualne, ale sama szukałam tego serialu kilka lat, więc żebyś już nie musiał
http://www.filmweb.pl/f10906/Bajarz,1988
Pozdrawiam

Gaja_3

dzięki, tez tego kiedyś szukałem. chyba tego, bo pamiętam tylko jedna historię o jakimś dziadku który urwał nóżkę czy coś tam jakiemuś stworkowi (czy jakoś tak) i wtedy śmierć nie chciała po niego przyjść. nawet nie wiedziałem jak tego zacząć szukać;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones