PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039424}

Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara

The Wonderful Story of Henry Sugar
6,6 13 594
oceny
6,6 10 1 13594
6,0 15
ocen krytyków
Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara
powrót do forum filmu Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara

Historia ciekawa, taka trochę jak z X-Factor, ale wykonanie jakieś dziwaczne i bardzo irytujące. Aktorzy opowiadają historię prosto do kamery, tak jakby opowiadali ją bezpośrednio widzowi. Bardzo szybko mówią, to też jest nieco irytujące i męczące. Scenografia i makijaż jest taki umowny, tzn. jest zmieniany w trakcie sceny, coś jakby na żywo w teatrze. Nie wiem dlaczego wybrano taką akurat dziwaczną formę. Mam prawie 50 lat, może jestem za stary albo się nie znam...

ocenił(a) film na 8
Slawek

Cóż, Wes Anderson zwykle właśnie robi filmy podpadające trochę pod kino eksperymentalne i nie inaczej jest w tym przypadku. Tutaj mamy właściwie takiego audiobooka z dodanym elementem wizualnym.
Książka a raczej krótkie opowiadanie Roalda Dahla jest tu praktycznie przeczytane słowo w słowo.
Nie jest to pierwszy film Wesa który adaptuje prace Roalda Dahla - są jeszcze trzy krótsze opowiadania - Łabędź, Trucizna, oraz Szczurołap których sam jeszcze nie widziałem, oraz jest film pełnometrażowy - Fantastyczny Pan Lis który z całego serca polecam, nawet jeśli Henry Sugar ci się nie podobał. Fantastyczny Pan Lis to chyba najmniej dziwny film Wesa ale prezentuje jego najlepsze cechy jako reżysera - czyli niesamowitą dbałość o szczegóły, kreatywność i zupełnie unikalny styl wizualny.

ocenił(a) film na 8
Patryk567

a mnie sie własnie Pan lis nie podobał, zaś Henry Sugar to rewelacja

ocenił(a) film na 9
Slawek

Wes Anderson kreci właśnie w ten sposób, polecam grand budapest hotel !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones